Takip Et!
+90 542 835 3168 // +90 332 821 11 14
info@agriprof.com
MEKANİK TRİPODLU KUŞ VE YABANİ HAYVAN KAÇIRICI MAKİNE ( AGRI - M2)
MEKANİK TRİPODLU KUŞ VE YABANİ HAYVAN KAÇIRICI MAKİNE ( AGRI - M2)
Mekanik Kuş Kaçırıcı Cihaz (KBS M2) LPG gazla çalışır ve ortalama 120 db. Şiddetinde ses üreterek  doğaya ve canlılara zarar vermeden alanlarınızı istenmeyen çeşitli kuş ve yabani hayvanlara karş...
  • Açıklama
  • Diğer Görseller
  • Teknik Özellikler
  • Kullanım Alanları

Mekanik Kuş Kaçırıcı Cihaz (KBS M2) LPG gazla çalışır ve ortalama 120 db. Şiddetinde ses üreterek  doğaya ve canlılara zarar vermeden alanlarınızı istenmeyen çeşitli kuş ve yabani hayvanlara karşı korur. Tripod ataçmanı sayesinde her patlamadan sonra saat yönünde dönerek etki alanının iki katına kadar artırır.TEKNİK ÖZELLİKLER ; 
- 20 BAR basınçlı LPG tüp ile çalışır
- Standart piknik tüpü (2 kg) çalıştırılır.  10-12 KG TÜPLERLE  çalıştırlmak istenirse  ek olarak adaptör ve dedantör takılmalıdır.
- Herhangi bir akü vb . cihaza gerek yoktur.
- 2 – 30 dk ayarlanabilir zaman aralı ( 2 patlama arası süre )
- Plastik parçalar güneş ışığı ve ultraviyole ışığa dayanıklıdır.
- 110 – 120 db gürültü seviyesi gücündedir.
- Etkili alan 10.000 m2'dir
- Kullanımı kolay ve basittir
- CE belgesi vardır.

Mekanik Kuş ve Yabani Hayvan Kaçırıcı Bomba Kurulumu ve çalıştırılması

- Ürün Kutusunda 1 Adet ana gövde, 1 Adet uç namlu (No.30) ve 1 adet hassas ayar vanası (No.39) (Küçük tüp için) ve kullanım kılavuzu bulunmaktadır.

-       Kutudan çıkan ana gövdeye uç namluyu (No.30) 10-11 anahtar kullanarak, namlu sallanmayacak şekilde sıkarak monte ediniz.  Ana gövde namlu ucunda bulunan diyaframı (No.29) çıkartmayınız!

-       Hassas ayar vanasını (No.39) küçük tüpe bağlayın.

-       Cihazın emniyet mandalını AÇIK konumuna getirin.

-          Tüpün vanasını açın.

-          Cihazın üst vanasını (Hassas ayar vanasını) yavaşça 1,5 konumuna getirin. Körüğün şişmeye başladığını görecek ve biraz sonra ‘’tık’’ sesi duyacaksınız. Bundan sonra şişmesini tamamlayan körük tekrar boşalarak patlamayı gerçekleştirecektir. Cihazınız artık belirli aralıklarla patlayacaktır. İlk çalıştırmada hassas ayar vanasını sonuna kadar açarsanız bombanız patlamayabilir.

-          Patlama zaman ayarını vana ayarını açıp kısarak ayarlayabilirsiniz.

-          Hassas ayar vanası (0) sıfır konumuna doğru alınır ise cihazın patlama zamanı uzar (3) konumuna doğru alınır ise patlama zamanı kısalır .

-          Cihazı 2 dk ile 20 dk patlatma zaman aralığında çalıştırınız. ( Daha uzun ya da kısa sürede kullanmayınız. )

-          Cihazı haftada bir motor yağı ile yağlayınız.

-          Cihazı çalıştırmayacağınız zaman vanayı kapatıp cihazı EMNİYET konumuna alınız.

-          Büyük tüp ile çalıştırmak için firmamızdan dedantör isteyiniz. (Ek ücrete tabidir.)
 
-          Uyarı : 
 

-       Cihaz ilk geldiğinde ya da sonraki kullanımlarınızda cihazı çalıştırmadan önce emniyetin açık olduğunu fark ederseniz çizim- 3 te gösterilen silikon hortumun ezilerek yapışıp yapışmadığını mutlaka kontrol ediniz. Silikon hortum yapışarak gaz geçişişini engelleyebilir. Eğer yapışmış ise hortumu yerinden kurtararak parmaklarınız aracılığı ile açınız ve tekrar yerine yerleştiriniz.

-       İlk çalıştırmada körükteki gaz, gaz deposunu doldurmayabilir ve ilk patlama için yeterli gelmeyebilir. Az ses çıkarabilir veya hiç ses çıkarmayabilir. Hassas ayar vanası 2 konumunda iken çekicin tekrar düşmesini bekleyiniz.

KULLANIM ALANLARI ;  -       Ayçiçeği ve mısır tarlalarında kuşlara karşı, -       Meyve ve sebze bahçelerinde kuş, domuz ve çeşitli yabani hayvanlara karşı, -       Tavuk, balık ve diğer besi çiftliklerinde kuş ve çeşitli yabani hayvanlara karşı, -       Yem fabrikalarında ve depolarda kuşlara karşı, -       Arı kovanlarına zarar veren ayılara karşı, -       Hava alanlarında iniş ve kalkış esnasında risk teşkil eden kuşlara karşı kullanılı

Diğer Ürünler

Bize dilediğiniz zamanda ulaşabilirsiniz
+90 542 835 3168 // +90 332 821 11 14