Takip Et!
+90 542 835 3168 // +90 332 821 11 14
info@agriprof.com
Helva Şeker Ağartma Makinesi  (Helva Ağda Kazanı)
Helva Şeker Ağartma Makinesi (Helva Ağda Kazanı)
HELVA AĞDA KAZANI (125 KG /NÖBETTE) Türk Mutfağının harika lezzetleri arasında yer alan tahin helvası imalatında kullanılan en önemli demirbaştır. Susam tanelerinin tahine doğru uzun ve meşakatl...
  • Açıklama
  • Diğer Görseller
  • Teknik Özellikler

HELVA AĞDA KAZANI (125 KG /NÖBETTE)


Türk Mutfağının harika lezzetleri arasında yer alan tahin helvası imalatında kullanılan en önemli demirbaştır.
Susam tanelerinin tahine doğru uzun ve meşakatli yolculuğunun sonunda helva imalatına tek bir aşama kalmaktadır.
O da şekerin kaynatılıp, çırpma kazanında çöğen suyu karıştırılarak beyazlaştırılması (ağdalaştırılması) aşamasıdır.
Helva ağda makinamızda kaynatılıp ağdalaştırılan şeker; yoğurma potalarına boşaltılır ve yaklaşık olarak aynı miktarda tahin ile karıştırılmaya başlar.
Ağdalaşmış şekerin tahin ile karıştırılarak küreklenmesi aşaması helva imalatının son aşamasıdır.
Tel tel ayrılan sıcacık tahin helvası paketleneceği gramaja göre soğutma pasalarına yada doğrudan plastik ambalajlara koyulur..helva ağda makinesi, türk helvası imalat tesisi, helva makinesi, helva imalat makineleri, tahin helvası yapımı, helva imalatı, tahin helvası nasıl yapılır?
şeker ağartma makinesi, helva şeker ağartma makinesi, helva ağdası makinesi, helva şekeri ağda makinesi, helva pişirme makinesi, türk helvası imalatı, tahin helvası imalatı, tahin helva lokum makine ekipmanları, helva makineleri , tahin makineleri, susam helvası, ayçiçek helvası ağda makinesiHelva Ağda Makinesi

Şeker ve çöven suyu karışımını helva yapımı için tahinle karıştırmadan önce kaynatmaya ve karıştırmaya yarar.
• Isı kaynağı LPG olabilir. (propan - buton - ve onların karışımı). Doğal gaz - fuel oil - mazot - odun ve herhangi bir başka yakıt kullanılabilir. Tavsiye edilen LPG dir.
• Endüstriyel LPG yakıcı şeker çırpma kazanının altına monte edilmiştir.
• Helva Ağda kazanı 100 kg ila 150 kg kapasiteye sahiptir. Pişirme işlemi her 45 dakika kadar sürer. Bunlar ( helva pişiriciler ) tahinle karıştıktan sonra 200 kg ila 300kg helva kapasitesine ulaşır. Daha büyük çapta helva pişiriciler de isteğe göre üretilebilir.
• Helva şeker çırpma kazanı 5,5 KW motor, şeker kaynatma 2,2 KW motor ve 0,37 KW motorlu birer fan da her karıştırıcı için monte edilmiştir.
• Gıdanın değdiği bütün yüzeyler 304 kalite paslanmaz.
• 12mm kalınlıktaki çelik ayaklar boyalı yüzeydir.helva ağda makinesi, türk helvası imalat tesisi, helva makinesi, helva imalat makineleri, tahin helvası yapımı, helva imalatı, tahin helvası nasıl yapılır?
şeker ağartma makinesi, helva şeker ağartma makinesi, helva ağdası makinesi, helva şekeri ağda makinesi, helva pişirme makinesi, türk helvası imalatı, tahin helvası imalatı, tahin helva lokum makine ekipmanları, helva makineleri , tahin makineleri, susam helvası, ayçiçek helvası ağda makinesi

 


Diğer Ürünler

Bize dilediğiniz zamanda ulaşabilirsiniz
+90 542 835 3168 // +90 332 821 11 14